K personalizaci reklam a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti inzerce a analýz. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Rozumím | Další informace

Úvěrové registry

Úvěrový registr je databáze, kde jsou shromážděny informace o zákaznících bankovních nebo nebankovních finančních společností, kteří mají u těchto společností nějaké pohledávky (úvěry, půjčky). Prostřednictvím úvěrových registrů si pak společnosti tyto informace o svých klientech vyměňují (zejména o platební morálce a schopnosti splácet - bonitě).

Úvěrové registry se dělí na pozitivní a negativní. V negativních jsou obsaženy jen záznamy o porušení závazků vůči finanční společnosti (jedná se tedy o registr dlužníků - seznam neplatičů), v pozitivních je pak kromě informací o nesplácejících klientech také profil klienta včetně pozitivní historie splácení.

Půjčky a úvěry bez dotazu do úvěrových registrů, tj. ty, které si můžete vzít, i pokud máte záznam v některém z registru dlužníků, naleznete zde.

Úvěrové registry fyzických osob v ČR:

Databáze SOLUS

SOLUS je zájmové sdružení právnických osob, jehož cílem je v rámci tzv. odpovědného úvěrování přispívat k prevenci předlužování klientů, k prevenci růstu počtu dlužníků v prodlení, ke zvyšování vymahatelnosti stávajících dluhů po splatnosti a rovněž ke snižování potenciální finanční ztráty věřitelů.

Členové Sdružení SOLUS se od roku 1999, kdy byl SOLUS zaregistrován a zahájil činnost, snaží minimalizovat finanční ztráty z poskytovaných služeb tak, aby je v ceně poskytované služby nemuseli hradit klienti s dobrou platební morálkou. Název sdružení vznikl složením počátečních písmen z původního názvu, a to Sdružení na Ochranu Leasingu a Uvěrů Spotřebitelům, který zároveň nejlépe charakterizuje jeho hlavní cíl.

Sdružení SOLUS sdružuje řadu společností z různých ekonomických sektorů. Jsou mezi nimi nebankovní finanční instituce, banky, telekomunikační operátoři, distributoři energií a další společnosti. Aktuální seznam členů a další informace o registru je možné získat také na internetové adrese: www.solus.cz nebo na e-mailové adrese: info@solus.cz.

Solus mimo standardní výpisy poskytované klientským centrem nabízí prostřednictvím firmy Media Support s.r.o. také službu „SMS výpis", která umožňuje spotřebitelům snadné a rychlé získání informace o jejich aktuálních závazcích po splatnosti (dluzích) vedených sdružením Solus, a které mohou mít vliv na poskytnutí dalších úvěrů - hypotéky, osobního úvěru, kreditní karty, úvěrové, leasingové či jiné služby u členských společností sdružení SOLUS. Tato služba je zpoplatněna dle ceníku klientského centra, bližší informace jsou k dispozici na stránkách sdružení Solus: www.solus.cz/sms-vypis

Bankovní registr klientských informací CBCB

Bankovní registr klientských informací (dále jen BRKI) je informační databáze, ve které jsou soustředěny informace o úvěrových závazcích a nepovolených debetních zůstatcích na běžných účtech fyzických osob - občanů a fyzických osob podnikatelů, a umožňuje výměnu informací mezi bankami účastnícími se tohoto projektu. Informační báze registru je tvořena pozitivními i negativními úvěrovými informacemi o bonitě a důvěryhodnosti klientů. Provoz registru byl zahájen v červnu roku 2002. Provozovatelem registru je společnost CBCB - Czech Banking Credit Bureau, a.s. Aktuální seznam členů a další informace o registru je možné získat také na internetové adrese: www.cbcb.cz nebo na e-mailové adrese: klient@cbcb.cz.

Nebankovní registr klientských informací LLCB

Nebankovní registr klientských informací (dále jen NRKI) je informační databáze, ve které jsou soustředěny informace o úvěrových závazcích fyzických osob - občanů a fyzických osob podnikatelů, a umožňuje na základě souhlasu získaného od klienta výměnu informací mezi subjekty účastnícími se tohoto projektu. Informační báze registru je tvořena pozitivními i negativními úvěrovými informacemi o bonitě a důvěryhodnosti klientů. Provoz registru byl zahájen v červnu roku 2005. Provozovatelem registru je zájmové sdružení právnických osob LLCB - Leasing and loan credit bureau, z.s.p.o.. Výpisy z registru jsou zpoplatněny dle ceníku Klientského centra. Aktuální seznam členů a další informace o registru je možné získat také na internetové adrese: www.llcb.cz nebo na e-mailové adrese: klient@llcb.cz.

Od 1.1.2006 došlo k odstartování vzájemné výměny dat mezi Bankovním registrem klientských informací CBCB (BRKI) a Nebankovním registrem klientských informací LLCB (NRKI). Na základě získaných souhlasů od klientů si mohou banky účastnící se projektu BRKI a leasingové a splátkové společnosti účastnící se projektu NRKI vyměňovat informace o svých úvěrových klientech.


známka 1
VITA úvěr
Nabídka půjčky od nebankovního subjektu VITACREDIT s.r.o.. Je možné si půjčit částku od 50.000 do 3.000.000 Kč na dobu od 12 do 240 měsíců, s RPSN od 14,6 do 88,7 procent s frekvencí splácení 1x měsíčně. Půjčku lze poskytnout doma, přes internet nebo přes telefon; za účelem koupě nemovitosti, koupě automobilu, nákupu spotřebního zboží, podnikání, splacení jiných půjček (dluhů), uspokojení základních potřeb nebo jiným. Půjčka bude vyřízena max. za 240 hod. Požadované zajištění: nemovitost. Půjčka je poskytována bez potvrzení o příjmech, bez dotazu do registrů dlužníků a s možností předčasného splacení. Bližší informace a kontakt...
známka 1
Půjčka na cokoliv PROVIDENT
Nabídka půjčky od nebankovního subjektu Provident Financial s.r.o.. Je možné si půjčit částku od 6.000 do 130.000 Kč na dobu od 10 do 24 měsíců, s RPSN od 49,7 do 70,96 procent s frekvencí splácení 1x týdně. Půjčku lze poskytnout přes internet nebo přes telefon; za účelem koupě automobilu, nákupu spotřebního zboží, podnikání, splacení jiných půjček (dluhů), uspokojení základních potřeb nebo jiným. Půjčka bude vyřízena max. za 24 hod. Není požadováno žádné zajištění. Půjčka je poskytována bez dotazu do registrů dlužníků. Bližší informace a kontakt...
PŮJČKA MĚSÍCE!
Home Credit půjčka
Nabídka půjčky od nebankovního subjektu Home Credit a.s.. Je možné si půjčit částku od 10.000 do 250.000 Kč na dobu od 12 do 96 měsíců, s RPSN od 1,9 do 12,6 procent s frekvencí splácení 1x měsíčně. Půjčku lze poskytnout přes internet; za účelem koupě nemovitosti, koupě automobilu, nákupu spotřebního zboží, podnikání, uspokojení základních potřeb nebo jiným. Půjčka bude vyřízena max. za 24 hod. Není požadováno žádné zajištění. Půjčka je poskytována s možností předčasného splacení. Bližší informace a kontakt...
16.03.2012
Úprava povinných údajů u poskytovatelů půjček
U poskytovatelů půjček patří mezi povinné údaje v jejich Profilu nově i jejich fyzická adresa (pole Ulice, Obec a PSČ). Doplňte tedy prosím tyto údaje do Vašeho Profilu. Nabídky poskytovatelů, kteří nemají vyplněné všechny povinné údaje, bohužel nemohou být zobrazovány.
06.03.2012
Zveřejňování nabídek zdarma
Od 06.03.2011 je možné zveřejnění nabídky zdarma na max. 2 dny. Další možnosti zveřejnění nabídky jsou popsány na stránce Možnosti zveřejnění nabídky.
Všechny novinky a tipy...

UŽIVATEL

INFORMACE